Какво трябва да знаете за мравките

Какво трябва да знаете за мравките

Какво трябва да знаете за мравките

Blog Article

Статии: Видове оси в България. Ухапвания от дървеници. Борба с пчели и земни пчели. Щети от мишки и плъхове, снимки Снимки с гнезда на стършели.

Тебеширът съдържа калциев карбонат (смлени пресовани черупки от морски животни), който обърква феромоновите следи на мравките.

Защо тогава ги слагаме в графата „вредители“ заедно с останалите неприятни и зловредни буболечки?

Разбира се, ако имате сериозно нашествие на мравки у дома и естествените методи не са достатъчни за справяне с него, винаги е добра идея да се свържете с експерти по борба с вредителите.

Технически принадлежат към раздел ципокрили заедно с осите и пчелите, но де факто криле имат само мъжките индивиди и кралиците, и то само при чифтосването (роене).

Малка роля имат мъжките мравки, наричани търтеи. След чифтосването те бързо умират. И докато кралицата може да живее цели десетилетия, мъжките живеят само седмица.

През последния етап на развитието си мравката не расте. Когато вече са се създали нови работнички, майката няма никакви отговорности, освен да снася яйца, за да се увеличава популацията.

Етеричните масла като мента, лимон и евкалипт също са добри естествени репеленти за мравки и други насекоми. Капнете няколко капки от маслото върху памучни тампони и ги поставете в близост до местата, където виждате мравки.

Освен това, няма данни тези насекоми да пренасят опасни болести.

Причините за това няколко: първо, пъплещите из кухнята мравки, особено ако са по-голям брой, определено създават неудобство; на второ място, те могат да повредят имотите ни, както и да унищожат някои храни и хранителни продукти.

Ако никога преди не Мравки сте чували за него и ви е интересно да се запознаете с този вид насекоми, освен да знаете дали са отровни или не, днес ще ви говорим за червената мравка така че можете да откриете всичко, което е скрито за него.

И още по-лошо, вие сте усетили ухапването на мравката в собствената ви плът.

Преди да пристъпим към натуралните методи за справяне с мравките, е важно да разберем повече за тези малки нашественици. В този раздел ще разгледаме накратко някои базисни характеристики на тези насекоми, най-разпространените видове, които създават проблеми, и други аспекти, които ще ни помогнат за по-ефективното справяне с тях като вредители.

По-интересното обаче е, че този вид насекоми имат по два стомаха – не защото са лакоми, а защото са социални. Единият им стомах има специално предназначение – за съхранение на храна, която се споделя с други мравки. Това им позволява да разпределят задълженията си мравуняка и да работят по-ефективно.

Report this page